KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636771
nr 1363 6771
Vilhelm Holmgren
(1863-1943), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1893. Olja på duk, 46x35 cm
Kondition: slitage, skador
Vilhelm Holmgren, svensk målare född 1863, död 1943.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:32:19
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.900 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
Vilhelm Holmgren
Läs mer om Vilhelm Holmgren